Keyif Notları Dünya Şarapları 2016

Keyif Notları Dünya Şarapları 2016

 Bu yıldan başlayarak son yılda tattığımız şaraplardan, Keyif Notları’nın seçimi olarak, bizi en çok etkileyen Türkiye Şarapları 2016’yı yayımlamıştık. Bu seçkimizin sadece Türkiye Şarapları ile sınırlı olmayacağını da belirtmiştik… Aslında bize yıl boyunca çok sorulan soruların bir yerde yazılı yanıtı, Keyif Notlari Dünya Şarapları 2016. 
Keyif Notlari Dünya Şarapları 2016 listesinde yer alan şaraplar,sadece tadımın yaptığımız, içtiğimiz yaklaşık 250 adet şarap arasından belirledik. 2016 yılı özellikle Dünya şaraplarının farklı lezzetleri keşfetme konusunda şanşlı yılımızmış. Onca güzel şarap arasında seçim yapmakta çok zorlandık.Kişisel değerlendirmemizi fiyat kalite performansı ve Keyif Notları’nın, Google Analytics,Twitter, Facebook ve İnstagram verilerini de dikkate alarak oluşturduk. Seçimler sadece tadımın yaptığımız, içme şansına sahip olduğumuz şaraplar arasında yapılmıştır. 
 
Jean-Luc Colombo Les Abeilles de Colombo Blanc 2014 Fransa
Schug Pinot Noir 2012  ABD
Corte Sant'Alda Mithas Amarone Della Valpolicella 2006 İtalya
Maison Jaffelin Pinot Noir 2014 Fransa
Prinz Von Hessen Riesling 2015  Almanya
Vega Sicilia Unico 2000 İspanya
Piccini Collezione Oro Chianti Riserva 2010 İtalya
Domaine Grand Veneur Les Champauvins 2013 Fransa
Monte Baixo Douro 2013  Portekiz
d'Arenberg The Dead Arm Shiraz 2002 Avusturalya
Craggy Range Le Sol Syrah Gimblett Gravels 2010 Yeni Zellanda
Royal Tokaji Tokaji Aszú 5 Puttonyos 2009 Macaristan
Reinhold Haart Wintricher Ohligsberg Riesling Auslese 2011  Almanya
Chateau de Beaucastel Chateauneuf-du-Pape 1998 Fransa
La Atalaya Del Camino 2013  İspanya
Zahel Gemischter Satz Nussberg Grande Reserve 2013 Avusturya
Jean-Luc & Paul Aegerter Grands Echezeaux Grand 2009 Fransa
Tsantali Rapsani 2011  Yunanistan
Castello Di Verrazzano Chianti Classico 2013 İtalya
Mezzek White Soil Cabernet Sauvignon Mavrud 2012 Bulgaristan
Alpha Estate Xinomavro Reserve Vieilles Vignes 2009 Yunanistan
Château Salitis Cuvée des Dieux 2009 Fransa
Ernst Triebaumer Blaufränkisch Mariental 2012 Avusturya
Luigi Bosca Malbec 2012 Arjantin
Bodegas y Vinedos Alion 2004 İspanya
Gaja Sperss 2003 İtalya
Joh. jos. Prüm Bernkasteler Badstube Kabinet 2011  Almanya
Seghesio Zinfandel 2013  ABD
Cecchi Rosso Di Montalcino 2013 İtalya
Landlust Rivaner Weisser Burgunder 2015 Almanya
Cloudy Bay Sauvignon Blanc 2015 Yeni Zellanda
Povardarie Pinot Noir 2011  Makedonya
Terrazas de los Andes Reserva Malbec 2010 Arjantin
 

Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Öküzgözü’nün suçu ne? Öküzgözü’nün suçu ne? Vinum Şarap Dergisi'nden Thomas Vaterlaus, Vinum Dergisi'nin Nisan 2018 sayısında yazdığı "Chardonnay'ın suçı ne?" yazısında Türk Şaraplarına da dikkat çekiyor... Dünya'da politik nedenlerle şarapların cezalandırılmaması gerektiğini vurguladığı yazıyı Evren Tonguç'un çevirisi ile paylaşıyoruz...  Challenging Master Classes 2018  Challenging Master Classes 2018 Oz Clark ve Madeleine Stenwreth MW, ikincisi organize edilecek olan “Challenging Master Classes” için 7-8 Nisan 2018’de Türkiye’de olacaklar. Sommeliers’ Selection 2018 Sommeliers’ Selection 2018 Bu seçkin tadım organizasyonunda; 17-18 Şubat, Walk Around Tasting ve 18 Şubat, Pazar günü yapılacak “Master Class” tadım seansları yapılacak.Sektör profesyonellerine açık olan etkinlik hakkında daha geniş bilgi ve bilet www.gustobarshop.com da. Keyif Notları Türkiye Şarapları 2017 Keyif Notları Türkiye Şarapları 2017 İlkini geçen yıl yayımladığımız, Keyif Notları Türkiye Şarapları listemize oldukça keyifli tepkiler aldık. Olumlu , olumsuz tüm değerlendirmelerinize teşekkür ederiz. Sizlerde gelen geri bildirimler ışığında, Keyif Notları Türkiye Şarapları 2017 listemizi hazırladık. 2017 Ankara Bağ Raporu, Gordias Bağları 2017 Ankara Bağ Raporu, Gordias Bağları Doluca Şarapları 90. Yaşında Doluca Şarapları 90. Yaşında 1926 yılında,Kınalı Yapıncak, Karalahna üzümlerinde yapılan şaraplar başlayan yolculuğu, bugün yaklaşık 15 milyon kapasiteli, Türkiye'nin büyük şarap üreticilerinden biri olarak yoluna devam ediyor. Duluca Şarapları'nın 90 yılı nedeniyle,Doluca Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kutman'nın kaleminden Doluca'nın 90 yılı.... 2017 Bodrum Bağ Raporu, Karnas Bağları 2017 Bodrum Bağ Raporu, Karnas Bağları 2017 yılı Bodrum'da bulunan Karnas Bağları'nda, bağ sezonun nasıl geçtiğini Karnas Şarapları'ndan Selva İşmen yazdı.. 2017 Kırklareli Bağ Raporu, Chamlija Bağları 2017 Kırklareli Bağ Raporu, Chamlija Bağları Avrupa bağlarını da ağır hasar veren 21 Nisan’daki Polar Vortex soğuklaması Istranca’da 400-300 m rakımlarda ciddi don hasarlarına sebep oldu. Mayıs ayı mevsim normallerinde geçer iken; 2017 Gelibolu Bağ Raporu, Ergenekon Bağları 2017 Gelibolu Bağ Raporu, Ergenekon Bağları 1 salkım bile hastalığa fire vermeden 120 dönümde 80 ton üzüm topladığımız bir yıl oldu 2017. Yakın çevremizden geçen dolular, sert yağışlar, hastalık ve bağ zararlıları bizi pas geçtiler çok şükür 2017 Gelibolu Bağ Raporu, Gali Bağları 2017 Gelibolu Bağ Raporu, Gali Bağları Eylül başı, Cabernet Franc ve Cabernet Sauvginon'ları, Eylül ortası hasat ettik. Bu yıl ayrıca, 700-800 şişelik bir Viognier denememiz olacak..
Videolar
Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Rhone Vadisi, Cornas'da bulunan "Centre Oenologique des Côtes du Rhône” Jean Luc Colombo eşi Anne ve kızları Laure tarafından işletiliyor. Cornas başta olmak üzere son 25 yılda bölgede ses getiren, devrimci çalışmalar yürüten Jean Luc ColomboCaz ve Şarap Caz ve Şarap Avignon'da küçük bir şarap kavı: Cave du Bouffart. Burada bölgenin az bulunan şaraplarını bulmak mümkün hatta küçük tadım menüsünden de o gün açılan şaraplarda test etme şansınız da olabiliyor...Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Kalecik'in özel üzümü olan Kalecik Karası' nın teruar özelliklerini Prof. Dr.Sabit Ağaoğlu Keyif Notları'na anlattı.Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Keyif Notları, Barbare Bağları ve Chateau Nuzun Çeşmeli Bağları'ndaki üzüm hasatına katıldı. İşte Barbare ve Çeşmeli Bağları'ndan keyifli şenlik görüntüleriGülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Gülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu' nun 45 yıl önce, Kalecik Karası üzümü üzerine yaptığım doktora çalışmasıyla başlayan Tomurcukbağ serüveni, Gülcihan Ağaoğlu anlatıyor.Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Üzümünü Anlatıyor Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Nif Bağları Nif Bağları İzmir Kemalpaşa'da kurulan Nif Bağları'nda keyifli görüntüler....Şatomet Bağları Şatomet Bağları İzmir Urla Bademler Köyü'nde kurulan Şatomet Bağları'ndan Keyif Notları izlenimleri...Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Yunatçılar Şarapçı'lıktan Çamlıbağ Şarapları'na Haşim Yunatçı, 1925'de başlayan şarap serüvenlerini anlatıyor...

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy