Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018  The Marmara Taksim'de

Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018 The Marmara Taksim'de

 Gustobar olarak 2017 yılında başlattığımız; formatı ile benzersiz, uygulama kalitesi ile üst düzey ve verilen hizmete oranla son derece ekonomik fiyatlarıyla kimseyi yormayan tadım aktivitelerimiz “Sommeliers’ Selection” ve "Challenging Master Classes“ etkinliklerine daha da geliştirerek devam ediyoruz.
 
Isa Bal MS ile birlikte gelecek olan Matt Wilkin MS Londra’da yaşayan bir Avusturalya’lı, şarap serüvenine 30 yıl önce Güney Avustralya’da Mc Laren Vale bağlarında başlamış. Londra’daki kariyerine ise iki Michelin yıldızlı Chef Eric Chavot ile birlikte çalışmaya başlayan Matt Wilkin’nin; “master sommelier” olmadan önce, 2005 yılında İngiltere’nin en iyi somelyeri seçilmesi, WSET Diploma, Dom Perignon Award of Excellence 2004 gibi çok önemli başarıları ve ödülleri de var.
Tüm kariyeri şarap üreticileri ve ikram sektöründe geçen Matt Wilkin MS; horeca’ya yönelik, H2V isimli şarap dağıtımı yapan ve Fransız, İspanyol ve Güney Afrika şaraplarına konsantre bir ithalat firmasına sahip. Matt, ayrıca restoranlara danışmanlık veriyor, UK en iyi somelyer, TEXOM ve Decanter gibi şarap yarışmalarının jüri üyesi. 
 
Walk Around Tasting
Şaraplar kategorilerine, renklerine, üzüm cinslerine ve yoğunluklarına göre üretici bağımsız tadım sırasında hazırlanacak. Misafirler, ürünleri bu kadar kapsamlı bir spektrumda sadece Gustobar etkinliklerinde karşılaştırma imkânı buluyor, perakende satış (raf fiyatını) görebiliyorlar, şarapları daha iyi değerlendirebiliyorlar ve üreticiler/ithalatçılar ile daha etkin iletişim kurma imkânı buluyorlar…
Şarap dışı alanda da peynir, zeytinyağı gibi şarap eşlikçisi diğer seçkin markalar yer alacak. Bilet fiyatı 220TL/gün (MC ve WAT dahil). İki günlük kombine giriş 400TL.
 
Master Class’lar
Üretici/ithalatçılar tarafından belirlenecek (tedarikçi başına maksimum 3 çeşit) aday şaraplar arasından kendi favorilerini belirleyecekler. MS’ler tarafından seçilecek şaraplar “Sommeliers’ Selection 2018” başlığı altında Master Class’larda tadılacak. Toplamda iki seans Master Class, Cumartesi ve Pazar günleri saat 15:00-17:00 arası saatleri arasında gerçekleşecek. Her iki Master Class’da farklı şaraplar tadılacakdır.
Master Class katılım (biletli ziyaretçi ve davetiler için) kapasitesi 80 kişi/gün ‘dür. Şarapları seçilen üreticilerin Master Class katılımları ayrı bir bölümde sağlanacaktır ve ilgili üreticiler salonda katılımcılara taktim edilecektir. Bilet fiyatı 300TL/gün (MC ve WAT dahil) İki günlük kombine giriş 550TL.
 
Workshop’lar
Master Class dışında, etkinlik kapsamında farklı Workshop’lar organize edilecektir. Program: 
24 Kasım 2018, Cumartesi Workshop Programı 
10:30 – 11:30 Kavaklıdere / Uluslararası Şarap Yarışmaları ve 60'lardan Günümüze 
Madalyalı Şarap Yolculuğumuz
12:15 – 13:15 Büyülübağ / Üretici Seçkisi - Eski Rekolte Tadımı
14:00 – 15:00 Chamlija / Bordeaux Kökenli Üzümler, Istranca Teruarı ve Chamlija
17:00 – 18:00 Argos / Kapadokya Teruarı ve Benzersiz Şarapları
 
25 Kasım 2018, Pazar Workshop Programı
12:15 – 13:15 Kayra / Deneyimsel Bir Tadım: Öküzgözü
14:00 – 15:00 Doluca / Sarafin Bağlarından 2018 Hasadının Taze/Ham Şarapları ile İçime Hazır Hallerinin Karşılaştırması
17:00 – 18:00 ADCO / Ulaşılabilir Bordeaux Şatoları 
 

Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
IWC 2018 Türkiye Sonuçları IWC 2018 Türkiye Sonuçları İnternational Wine Challange (IWC) 2018 'de Türk şarapları toplam 117 madalya kazandı.Bu yıl ise İnternational Wine Challange (IWC) 2018 sonuçlarına göre: Türk şarapları: 25 Gümüş Madalya 43 Gümüş Madalya ve 49 Commended Madalya olmak üzere 117 madalya aldılar. Mundus Vini 2018 Türkiye Sonuçları Mundus Vini 2018 Türkiye Sonuçları 25.02.2018 MUNDUS VINI Spring Tasting 2018 ve 02.09.2018 MUNDUS VINI Summer Tasting 2018 tarihlerinde yapılan yarışmalarda Türk Şarapları, 2018 yılında 12 Altın Madalya, 16 Gümüş Madalya Kazandılar Bakucha'da Sibel Köse ile Jazz & Tapas Bakucha'da Sibel Köse ile Jazz & Tapas Bakucha Mutfak’tan harika Tapas’lar ve leziz şaraplar eşlik edecek. 27 Temmuz 2018 Cuma Saat 20.00'de başlayacak gece için:Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon : 0533 5141490 ve info@bakucha.com Arcadia Bağları Hamitabat Köyü Lüleburgaz- Kırklareli Öküzgözü’nün suçu ne? Öküzgözü’nün suçu ne? Vinum Şarap Dergisi'nden Thomas Vaterlaus, Vinum Dergisi'nin Nisan 2018 sayısında yazdığı "Chardonnay'ın suçı ne?" yazısında Türk Şaraplarına da dikkat çekiyor... Dünya'da politik nedenlerle şarapların cezalandırılmaması gerektiğini vurguladığı yazıyı Evren Tonguç'un çevirisi ile paylaşıyoruz...  Challenging Master Classes 2018  Challenging Master Classes 2018 Oz Clark ve Madeleine Stenwreth MW, ikincisi organize edilecek olan “Challenging Master Classes” için 7-8 Nisan 2018’de Türkiye’de olacaklar. Sommeliers’ Selection 2018 Sommeliers’ Selection 2018 Bu seçkin tadım organizasyonunda; 17-18 Şubat, Walk Around Tasting ve 18 Şubat, Pazar günü yapılacak “Master Class” tadım seansları yapılacak.Sektör profesyonellerine açık olan etkinlik hakkında daha geniş bilgi ve bilet www.gustobarshop.com da. Keyif Notları Türkiye Şarapları 2017 Keyif Notları Türkiye Şarapları 2017 İlkini geçen yıl yayımladığımız, Keyif Notları Türkiye Şarapları listemize oldukça keyifli tepkiler aldık. Olumlu , olumsuz tüm değerlendirmelerinize teşekkür ederiz. Sizlerde gelen geri bildirimler ışığında, Keyif Notları Türkiye Şarapları 2017 listemizi hazırladık. 2017 Ankara Bağ Raporu, Gordias Bağları 2017 Ankara Bağ Raporu, Gordias Bağları Doluca Şarapları 90. Yaşında Doluca Şarapları 90. Yaşında 1926 yılında,Kınalı Yapıncak, Karalahna üzümlerinde yapılan şaraplar başlayan yolculuğu, bugün yaklaşık 15 milyon kapasiteli, Türkiye'nin büyük şarap üreticilerinden biri olarak yoluna devam ediyor. Duluca Şarapları'nın 90 yılı nedeniyle,Doluca Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kutman'nın kaleminden Doluca'nın 90 yılı.... 2017 Bodrum Bağ Raporu, Karnas Bağları 2017 Bodrum Bağ Raporu, Karnas Bağları 2017 yılı Bodrum'da bulunan Karnas Bağları'nda, bağ sezonun nasıl geçtiğini Karnas Şarapları'ndan Selva İşmen yazdı..
Videolar
Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Rhone Vadisi, Cornas'da bulunan "Centre Oenologique des Côtes du Rhône” Jean Luc Colombo eşi Anne ve kızları Laure tarafından işletiliyor. Cornas başta olmak üzere son 25 yılda bölgede ses getiren, devrimci çalışmalar yürüten Jean Luc ColomboCaz ve Şarap Caz ve Şarap Avignon'da küçük bir şarap kavı: Cave du Bouffart. Burada bölgenin az bulunan şaraplarını bulmak mümkün hatta küçük tadım menüsünden de o gün açılan şaraplarda test etme şansınız da olabiliyor...Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Kalecik'in özel üzümü olan Kalecik Karası' nın teruar özelliklerini Prof. Dr.Sabit Ağaoğlu Keyif Notları'na anlattı.Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Keyif Notları, Barbare Bağları ve Chateau Nuzun Çeşmeli Bağları'ndaki üzüm hasatına katıldı. İşte Barbare ve Çeşmeli Bağları'ndan keyifli şenlik görüntüleriGülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Gülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu' nun 45 yıl önce, Kalecik Karası üzümü üzerine yaptığım doktora çalışmasıyla başlayan Tomurcukbağ serüveni, Gülcihan Ağaoğlu anlatıyor.Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Üzümünü Anlatıyor Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Nif Bağları Nif Bağları İzmir Kemalpaşa'da kurulan Nif Bağları'nda keyifli görüntüler....Şatomet Bağları Şatomet Bağları İzmir Urla Bademler Köyü'nde kurulan Şatomet Bağları'ndan Keyif Notları izlenimleri...Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Yunatçılar Şarapçı'lıktan Çamlıbağ Şarapları'na Haşim Yunatçı, 1925'de başlayan şarap serüvenlerini anlatıyor...

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy