7 Bilgeler Anaxagoras 2011

bolge: İzmir ulke: Türkiye marka: 7 Bilgeler yıl: 2011 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Chardonnay
7 Bilgeler Anaxagoras 2011.Jean Kuc Colin danışmanlığında, Güney – Denizli bölgesinden, tek parselden yetişen Chardonnay üzümlerinden yapılmış.Soğutma sistemli (frigofrik) araçlarla izmir Selçuk'ta kurulan tesislerde getirilen üzümler,salkımlarla preslenip, soğuk işlenmiş.Fransız meşe fıçılarda yapılan fermantasyon sonrasında çelik tanklarda dinlendirilmiş.... Alkol:% 12.7
Ahmet Gök
Parlak beyaz altın, canlı ve berrak bir görünümlü... yeşil elma ve yeşil otsu çağrışımlar hissediliyor. Damakta orta bir gövdeye ve güçlü sayılablecek asittiye sahip, asit biraz önde hissedilsede dengeli ve temiz bir şarap... Ağızda çok hafifde kremamsı, terayağımsı çağrışımlar ve minik fıçı dokunusları alınıyor... Yumuşak içimli ve incelikli bir şarap... Orta uzunlukta finalinde meyvemsi ve çiçeksi dokonuşlar kalıyor..Keyifli bir ilk üretim..
81.28/31/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy