Achaval-Ferrer Malbec Finca Mirador 2009

bolge: Mendoza ulke: Arjantin marka: Achaval-Ferrer yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Malbec
Achaval-Ferrer Malbec Finca Mirador 2009. Arjantin Mendoza, Finca Mirador, Medrano köyünde 90 yaşındaki bağlarda yetişen % 100 Malbec, üzümlerinden yapılmış 15 ay Fransız meşe fıçılarda olgunlaştırılmış....Şarap Dostları Malbec Tadımında açıldı...Stephen Tanzer 94 puan, Wine Spectator 90 puan, Robert Parker The Wine Advocate 96 puan... Alkol%13.5
Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın hafif opak bir görünüm... Burunda zengin, sandal ağacı, kiraz, meşe, toprak,menekşe, böğürtlen, demli çay, karabiber... Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde dolgun bir gövdeye sahip, asit alkol dengesi yükte kurulmuş, güçlü ve kaliteli tanenleriyle çarpıcı... Vanilya, böğürtlen, kiraz ve baharatsı lezzetler güçlü tanenler damakta geziniyor. Uzun sayıbilecek finalinde tanen gösteri ve meyvemsi tatlar kalıyor. İçim olgunluğunu önüzdeki 5 yılda ulaşmaya başlayacak keyifli bir malbec örneği..
94.44/17/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy