Castellare Dı Castellina Chianti Classico Riserva 2010

bolge: Toskana ulke: İtalya marka: Castellare di Castellina yıl: 2010 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Sangioveto, Canaiolo
Castellina Chianti Classico Riserva 2010.Toscana ,DOCG Chianti Classico bölgesinde ortalama 20 yaşındaki bağlarda yetişen.Sangioveto, Canaiolo ve az miktarda yerel üzüm çeşitleri kullanılarak yapılımış... 15 ay meşe fıçılarda 15 ay şişede dinlendirilmiş. Jancis Robinson 15.5/20 puan. Alkol: %13.5
Ahmet Gök
Canlı ve parlak yakut görünümlü, hafif mor röfleleriyle dikkat çekici... Burunda meyvemsi çağrışımlar mürdüm eriği,fıçı dokunuşları... Damak burunla uyumlu ortanın biraz altında gövdesini yüksek asittitesi ince ve zarif yapılı tanenleri destekliyor... Damakta özellikle vanilya ve tarçın... orta uzunlukta finalinde vanilya ve mineralsi dokunuşlar kalıyor..
85.64/10/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy