Catena Chardonnay 2014

bolge: Mendoza ulke: Arjantin marka: Catena Zapata yıl: 2014 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay
Catena Chardonnay 2014.Mendoza bölgesinde bulunan The Domingo, La Pirámide, and Adrianna bağlarında yetişen %100 Chardonnay üzümlerinden yapılmış. Çelik tanklarda fermantasyon sürecini tamamlamış. Battonage tekniğiyle maserasyon sürecini tamamlayan şarap 10 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Robert Parker.The Wine Advocate 90 puan.Alkol:%13.5
Ahmet Gök
Parlak beyaz altın görünümlü… Burunda meşe, kızarmış ekmek çağrışımlarını zengin meyvemsi kokular izliyor. Armut, portakal kabuğu, narenciye, mango ve şeftali… Ortanın çok az üzerinden dolgun bir gövdeye, akıcı tereyağımsı kıvama sahip… Orta uzunluktaki finalinde hafif mineralsi dokunuşlar ve vanilya tatları kalıyor… Kalite fiyat performansı iyi.
88.42/14/2016
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy