Château D’Esclans Les Clans 2007

bolge: Côtes de Provence ulke: Fransa marka: Chateau D Esclans yıl: 2007 tur: Roze Şaraplar üzüm: Grenache %75, Rolle %25

Château D’Esclans Les Clans 2007. Wine Spectator 88 puan, Jancis Robinson 17 puan. 600 litrelik meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Kupajda yer alan grenache üzümün %48 'i  80 yaşındaki bağların üzümlerinden yapılmış. Alkol: %13.6.

Ahmet Gök
Açık pembe gül, açık kavuniçi beyaza yakın bir görünüş. Burunda sarı erik, şeftali, böğürtlen ve hafif baharatsı tonlar. Damak burunla uyumlu çok hafif meşe ve vanilya alınıyor. Orta gövdeli, tanenler belli belirsiz kendini hissettiriyor. Düşük asitli ve ağızı dolduruyor. Dengeli ve zarif bir şarap, uzun sayılabilecek bir bitişi var. Her daim içilecek roselerden.
89.43/25/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy