Château d Yquem 2003

bolge: Sauternes ulke: Fransa marka: Château d Yquem yıl: 2003 tur: Tatlı Şaraplar üzüm: Sémillon Sauvignon Blanc

Château d'Yquem 2003, Şarap Dostları Derneği Sauternes Tadımında açıldı.Robert Parker 94-96 puan. Wine Spectator:98 puan. Jancis Robinson 19 puan. Jean Mark Quarin 95 puan.

Dr.Gürcan Vural
Koyu altın sarısı renkli, berrak parıltılı, burunda sırası ile bal, ıhlamur, akasya, badem, vanilya, tütün, limon, kızarmış ekmek ve gülün birbirini örtmeyen adeta senfonik uyum içindeki aromaları alınan, damakta inanılmaz dengeli, tam gövdeli ve uzun bitişli bir büyük şarap. Kısaca bir denge örneği, harikası.
98.05/29/2011
özcan Vural / 5/5/2014Yazılarını zevkle okuyorum. Gurur duyuyorum. Aferin.
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy