Château Doisy Daëne 2000

bolge: Sauternes ulke: Fransa marka: Château Doisy Daëne yıl: 2000 tur: Tatlı Şaraplar üzüm: Semillion, Savugnon Blanc
Château Doisy Daëne 2000. Şarap Dostları Derneği Sauternes Tadımında açıldı.Robert Parker 88 puan.
Dr.Gürcan Vural
Koyu altın sarısı renkli, temiz görünümlü, burunda çok hoş portakal çiçeği, mandalina, ıhlamur, vanilya, limon ardından vejetal tonlar, hatta iyot ve füme aromaları alınan, damakta dengeli, orta-tam gövdeli ve orta uzunlukta bitişli bir şarap. Yağlı ağır peynirler, kuru meyve pestilleri ve yüksek kakaolu çikolata ile öneririm.
92.05/29/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

..................................................................................... az kaldı sonuna geldik........................................................................................................................................bizi artık................. www.keyifnotlari.net.......................................................................takip edebilirsiniz...................................................................................................................................................keyifnotlari.net................................. Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy