Château Lafaurie-Peyraguey 2000

bolge: Sauternes ulke: Fransa marka: Château Lafaurie-Peyraguey yıl: 2000 tur: Tatlı Şaraplar üzüm: Semillion, Savugnon Blanc, Muscadelle
Château Lafaurie-Peyraguey 2000.Robert Parker 90 puan,Wine Spectator 90 puan. Alkol %13.5
Ahmet Gök
Parlak sarı altın görünümünde. Burunda oldukça zengin, tatlı sarı elma, nektarin, şeftali, kayısı dokunuşları belirgin. Damak burunla son derece uyumlu bal ve egzotik meyveler damakta daha belirgin. Ortanın biraz üzerinde gövdesiyle akıcı ve yumuşak içimli bir sauternes.
88.89/24/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

..................................................................................... az kaldı sonuna geldik........................................................................................................................................bizi artık................. www.keyifnotlari.net.......................................................................takip edebilirsiniz...................................................................................................................................................keyifnotlari.net................................. Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy