Chablis Premier Cru Montée de Tonnerre 2009

bolge: Chablis ulke: Fransa marka: Domaine Louis Michel & Fils yıl: 2009 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay

Chablis Premier Cru Montée de Tonnerre 2009 . 1974 yılında dikilen Chablis Premier Cru 9.8 dönümlük bağlarında yetişen % 100 Chardonnay üzümlerinden yapılmış. Sıcaklı ayarlı yapılan çelik tanklarda doğal maya kullanılarak fermantasyon uzun fermentasyon ve spontan malolaktik fermantasyon yapılmış... 12 ay çelik tanklarda dinlendirilmiş... Renaissance İstanbul Bosphorus Otel'de, La Şaraplari Vedat Milor seçimi ithal şaraplar tadımında açıldı. Stephen Tanzer 91, Jancis Robinson 16.5 Robert Parker 92 puan. Alkol:% 13

Ahmet Gök
Beyaz altın berrak ve canlı görünümlü... Burunda zarif, kokular bağırmıyor, gerilde nektarin, ıhlamur, çağla badem ve iyotsu çağrışımlar... Damak burunla uyumlu asit alkol dengesiyle dikkat çekici, ortanın biraz altında gövdesiyle tereyağı kıvamında yumuşaklığa sahip. Orta uzunlukta finalinde iyotsu ve meyvemsi tatlar kalıyor... Bugünlerde keyifle içilebileceği gibi önümüzde 5 ile 10 arasında keyifle yudumlanabilir.Kavda yıllanmaya uygun şaraplardan.
92.53/22/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy