Château d Yquem 1996

bolge: Sauternes ulke: Fransa marka: Château d Yquem yıl: 1996 tur: Tatlı Şaraplar üzüm: Semillon, Sauvignon Blanc
Château d Yquem 1996. Fransa Bordeaux Sauternes bölgesinin Semillon, Sauvignon Blanc üzümlerinden yapılan efsane şarabı. Bordeaux Fete le vin 2014 master class tadımında açıldı. Robert Parker 95,Jancis Robinson 18,Decanter 19.5 puan
Ahmet Gök
Canlı ve parlak bakır kızılı görünümlü... Burunda zengin kuru tatlı meyve tatları, olgun şeftali, bal, kayısı marlelatı,erik pestili... Damak burunla uyumlu... ortanın üzerinde dolgun bir gövdeye sahip, damakta tatlı kaymak gibi akıp gidiyor. Uzun finalinde keyifli bir tatlılık, portakal marlelatı kalıyor.
95.58/4/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy