Chateau La Lagune 1989

bolge: Haut-Médot ulke: Fransa marka: Chateau La Lagune yıl: 1989 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc
Chateau La Lagune 1989. %60 Cabernet Sauvignon, %35 Merlot, %5 Cabernet Franc üüzmlerinde yapılmış 18 ay meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Wine Spectator 90 puan Alkol.%13.5
Ahmet Gök
Canlılığını biraz kaybetmiş bordo, halkalar büyük ölçüde açılmış… İlk burunda hafif animal çağrışımları toprak, meşe, akşam, sedir ağacı, kuru erik izliyor. Damak buruna yakın ve buruna oranla çok daha keyifli…. Ortanın biraz üzerine dolgun sayılabilecek gövde ve canlığını koruyan asiditeye sahip… Kadifemsi yumuşaklıkta tanenleri, vanilya ve çok hafif kırmızı orman meyve dokunuşlarıyla içim olgunluğunun zirvesinde… Orta uzunluktaki finalinde erik kurusu çağrışımları kalıyor… Önümüzdeki birkaç yıllık potansiyeli de izlenebilir….
90.91/27/2015
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy