Chateau Siran 2005

bolge: Margaux ulke: Fransa marka: Château Siran yıl: 2005 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Bordo Kırmızı Blendi
Chateau Siran 2005.Gusto Şarap Kulubü, 24 Mayıs 2012 Then Marmara Otel'de Bordo'nun Renkleri Tadımında açıldı. Bordeaux,Médoc,Margaux. Wine Spectator 90-91 puan,Jean-Marc Quarin 88 puan, Stephen Tanzer 87 puan,Jancis Robinson 16 puan ve Robert Parker 88-90 puan. Decanter 3 puan. Alkol:%13
Ahmet Gök
Koyu bordo,hafif açılmaya başlamış parlak ve canlı görünümlü. Burun oldukça açık ve zengin.Böğürtlen, mürdüm eriği, meşe, hafif kuru nane. Damakta burunla uyumlu, ortanın biraz üzerinde gövdeye sahip dengeli bir sarap.Tanenleri belirgin olarak kendini gösteriyor, vanilya ve hafif tütün damakta biraz daha belirgin. Uzun finalinde baharatsı dokunuşlar ve alkolün sıcaklığı kalıyor. Bugünlerde keyifle içilme sürecine girmiş ama uzun yıllarda kavda içilmeyi bekleyebilir.
87.46/10/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy