Chateau Smith Haut Lafitte 2005

bolge: Pessac Leognan ulke: Fransa marka: Chateau Smith Haut Lafitte yıl: 2005 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: %64 Cabernet Sauvignon, %30 Merlot, % 5 Cabernet Franc, % 1 Petit Verdot

Chateau Smith Haut Lafitte 2005.Graves bölgesinin bu Grand Cru Classe şarabi, Sarap Dostları Derneği, Chateay Smith Haut Lafitte dikey tadımında açıldı.Stephen Tanzer 91,94 puan, Wine Spectator 92,94 puan,Robert Parker 95 puan.

Dr.Gürcan Vural
Koyu bordo renkli, temiz parlak görünümlü, burunda kus üzümü, kahve, vanilya, böğürtlen, çikolata yanisira tütsü-deri gibi animal ve kereviz-lahana gibi vejetal tonlar içeren aromalar, damakta orta gövdeli, nispeten kisa-orta bitişli, dengeli ancak güçlü değil zarif bordo arzulanirken bir anlamda  küçük kurulmus bir sarap.
87.010/27/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy