Clarendon Hills Astralis Shiraz 1996

bolge: McLaren Vale ulke: Avusturalya marka: Clarendon Hills yıl: 1996 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Shiraz

Clarendon Hills Astralis Shiraz 1996. McLaren Vale, Fleurieu Yarımadası'nda yetişen %100 shiraz üzümlerinden yapılmış.Büyük Kulüp'de, Tadım Dostları Avusturalya'nın En İyi Shiraz tadımında açıldı. Stephen Tanzer 95 puan, Wine Spectator 92 puan, Jancis Robinson 18 puan,Jean-Marc Quarin 91 puan. Jeremy Oliver 95 puan, Robert Parker 97 puan: Alkol:% 13.5

Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın canlı ve parlak görünümlü...Burunda çok zengin baharatsı ve meyvemsi çağrışımlar kranfil, tarçın, mürüdm eriği, hafif mineralsi tuşlar... Damak burunla uyumlu ortanın üzerinde dolgun ve güçlü gövdesi var. Kadifemsi yumuşaklığı burunmuş güçlü tanenleriyle sıcak çikolata kıvamında damakta akıp gidiyor. Son derece dengeli ve zarif bir şarap, sevdiğiniz şiir gibi okudukça okuyasınız geliyor. Uzun finalinde olgun kırmızı kirazla karnafil dokunuşlarının pastelsi çağrışımları kalıyor...Kadehinizde hiç bitmesini istemeyeceğiniz güzel bir shiraz örneği... Yaşına göre hala genç bir şarap..
98.71/21/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy