Corte Sant'Alda Ca'Fiui Valpolicella 2007

bolge: Valpolicella ulke: İtalya marka: Corte Sant Alda yıl: 2007 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Corvina Grossa, Corvina Veronese, Rondinella, Molinara

Corte Sant 'Alda Ca' Fiui Valpolicella 2007. Valpolicella'da organik sertifikalı, biodinamik tarım ilkelerine uygulan yetiştirilen Corvina Grossa, Corvina Veronese, Rondinella, Molinara üzümlerinden yapılmış.Doğal maya, 6 meşe fıçılarda dinlendirilmiş Robert Parker 89 puan. Alkol:%12.5

Ahmet Gök
Yakut görünümlü hafif halkalar açılmaya başlamamış.Burunda olgun kırmızı erik, böğürtlen ve çok hafif meşe dokunuşları. Damak burunla uyumlu, ortanın biraz altında ince bir gövdeye sahip. Son derece yumuşak tanenleri damakta yağ gibi akıp gidiyor.Damakta hafif vanilya tonları olsada mürdüm eriği kurusu belirgin olarak hissediliyor. Uzun sayılabilecek finalinde hafif baharatsı ve meyvemsi tonlar kalıyor. Dengeli ve zarif bir şarap.
87.85/21/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

..................................................................................... az kaldı sonuna geldik........................................................................................................................................bizi artık................. www.keyifnotlari.net.......................................................................takip edebilirsiniz...................................................................................................................................................keyifnotlari.net................................. Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy