Domaine Bouchard Père et Fils - Corton Charlemagne Grand Cru 2007

bolge: Corton-Charlemagne Grand Cru ulke: Fransa marka: Bouchard Père et Fils yıl: 2007 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay
Domaine Bouchard Père et Fils - Corton Charlemagne Grand Cru 2007 Gence Alton ile Olağanüstü Beyazların Tadımı,Kayra Wine Center, Mimolett Teras İstanbul 2 Haziran 2011'de açıldı.%100 Chardonnay üzümünden yapılmış. Corton Charlemagne Grand Cru apelasyonunda organik tarımla yapılmış.Toplam 550 kasa üretilmiş.12 ay 1/5 yeni meşe fıçıda dinlendirilmiş. Robert Parker,Wine Advocate 96 puan, Wine Spectator: 93 puan,International Wine Cellar (IWC):94-97 puan.
Ahmet Gök
Parlak saman sarısıyla beyaz altın arasında görünüşü. Burunda son derece zengin mineralsi ve çiçeksi tonlar limon, beyaz greyfurt ve hafif bir meşe dokunuşu. Damakta burun ile uyumlu, ipeksi bir dokusu var. Damakta akıp gidiyor. Mineralsi ve meyvemsi tatlar içe geçmiş. Kompleks bir şarap. İnsanı mutlu eden uzun bir bitişi var.Bu zarif şarap da bulunduğu yerde içilmeli...
94.87/10/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy