Domaine de Trevallon 2001

bolge: Côtes de Provence ulke: Fransa marka: Domaine de Trevallon yıl: 2001 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Cabernet Sauvignon, Syrah
Provence'da Vin de des Bouches-du-Rhône Pays apelasyonunda organik tarım uygulanarak yetişen %50 Cabernet Sauvignon , %50 Syrah kupajı... Sıcaklık kontrolu olmadan mayalanma sürecini tatamlamış 2 yıl meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Domaine de Trevallon her yıl için özel hazırlanan etikleriyle dikkat çekiyor.Jancis Robinson 18 puan,La Revue du Vin de France 16.5 puan,Huon Hooke 86 puan,Jamie Goode 93 puan,Wine Enthusiast 94 puan. Alkol:%14
Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın canlı ve parlak görünümlü... Burunda oldukça zengin toprak,kurşun kalem, fıçı ile başlayan açılma baharatsı ve meyvemsi çağrışımlar izliyor. Tarçın, karabiber, mürdüm eriği böğürtlen... Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde dolgun bir gövdeye hatların yuvarlanmış güçlü bir tanen yapısına sahip... Damakta özellikler vanilya, çikolata, erik pestili belirgin olarak öne çıkıyor... Uzun sayılabilecek finalinde kırmızı orman meyveleri tatları kalıyor.
93.82/8/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

..................................................................................... az kaldı sonuna geldik........................................................................................................................................bizi artık................. www.keyifnotlari.net.......................................................................takip edebilirsiniz...................................................................................................................................................keyifnotlari.net................................. Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy