Feudo Pignatelli Mignechi Nero d'Avola 2008

bolge: Sicilya ulke: İtalya marka: Maggiovini yıl: 2008 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Nero d'Avola
Feudo Pignatelli Mignechi Nero d'Avola 2008. İtalyan Ticaret Odası , Federexport Piemonte, organizasyonunda Richmond Hotel Leb-i Derya restoranda açıldı. Sicilya'da biolojik tarımla üretim yapan üreticinin, koruma altına alınmış, Gela Gölü yakınıdaki bağlarından elde edilen 100 % Nero d'Avola üzümlerinden yapılmış.Kumlu topraklı bağlardan hasat elle yapılmış. Toplam 3000 şişe üretilmiş. 12 ay arası fıçıda 4-6 ay arası şişede dinlendirilmiş. Concours Mondial Bruxelles 2010 da Altın Madalya. Alkol:%14
Ahmet Gök
Koyu yakut, canlı ve berrak bir görünümlü. İlk burun biraz kapalı olmakla birlikte sonrasında açılıyor ve zenginleşiyor. Hafif toprak ve fıçı dokunuşlarından sonra belirgin olarak kırmızı orman meveleri özellikle mürdüm eriği ve baharatsı tonlar ve karabiber belirginleşiyor. Damak burunla sonderece uyumlu ortanın üzerinde gövdesiyle dengeli bir şarap. Olgun erik ve baharatsı tonlara kenarları yuvarlanmış tanenler eşlik ediyor. Damakta kalan hafif meyvemsi tatlılık insanı mutlu ediyor.Oldukça uzun finalinde meyvemsi ve baharatsı tatla kalıyor. Umarım Türkiye'de bu şarabı bulma şansımız olur.
90.65/6/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy