Louis Michel Chablis 2010

bolge: Chablis ulke: Fransa marka: Domaine Louis Michel & Fils yıl: 2010 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay
Louis Michel Chablis 2010 . Chablis bölgesinde Valvan Vadisin ortama yaşı 25 yıl olan bağlarında yetişen % 100 Chardonnay üzümlerinden yapılmış. Sıcaklı ayarlı yapılan çelik tanklarda doğal maya kullanılarak fermantasyon uzun fermentasyon ve spontan malolaktik fermantasyon yapılmış... 6 ay çelik tanklarda dinlendirilmiş... Renaissance İstanbul Bosphorus Otel'de, La Şaraplari Vedat Milor seçimi ithal şaraplar tadımında açıldı. Stephen Tanzer 92, Decanter 16 puan, Jancis Robinson 16 puan, Robert Parker 94 puan. Alkol:% 12.5
Ahmet Gök
Berrak beyaz altın, canlı görünümlü. Burunda nektarin,kayısı, olgun armut ve egzotik meyve çağrışımları ve gerilerde mineralsi dokunuşlar. Damak burunla uyumlu son derece yumaşak ve zarif içimli damakta kaymaksı bir kaygınlığıyla ortanın biraz latında gövdesi var. Orta uzunlukta finalinde mineralsi ve meyvemsi tatlar kalıyor.Bugünlerde içilebileceği gibi önümüzde 7,8 yıl daha perfomansını korur gibi duruyor.
90.63/22/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy