Metoxi Agioritikos 2004

bolge: Makedonya ulke: Yunanistan marka: Tsantali yıl: 2004 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Xinomavro, Limnio, Cabernet Sauvignon

Metoxi Agioritikos 2004.Makedonya'da yer alan Athos Dağı eteklerinde denizden 250 metre yükseklikte ki St Panteleimon Manastırı papazlarının zor koşullarda sınırlı sayıda üretilen şarabı. Xinomavro, Limnio, Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmış.10- 12 ay fıçılarda dinlendirilmiş. Alkol:%13.5

Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın, parlak görünümlü renk çok hafifte olsa açılmaya başlamış. İlk burun biraz kapalı. Animal tonlar, nane, toprak, hafif fıçı, tütün, mentol, olgun kırmızı erik ve böğürtlen. Damak burunla uyumlU, tütün,nane ve baharatsı tonlar, gerilerde hafifte olsa bitter çikolata.... Sınırlı filtrasyondan dolayı hafif partekülleri var ama rahatsız etmiyor. Ortanın üzerinde bir gövdesi, yüksek alkolü ve yüksek asittiyle dengesi üstlerde kurulmuş. Güçlü olan tanenleri, kadifemsi yumuşaklıkta dağılıyor. Bugünlerde keyifle içilebileceği gibi kavda yılanma potansiyeli de var. Her kadehde biraz daha açılıp gelişiyor. Orta uzunlukta finalinde hafif topraksı, baharatsı tatlar ve biraz tanen kuruluğu kalıyor.
89.86/3/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy