Montes Folly 2010

bolge: Apalta Valley ulke: Şili marka: Montes yıl: 2010 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Syrah
Montes Folly 2010. And dağlarına sırtını dayamış %45 eğimli dik tepelerde, Apalta vadisinde yetiştirilen üzümlerden. %100 syrah. Alkol %15.2. Wine Spectator 95 puanlı şarabın etiketi adı olan çılgına (folly) uyarcasına ünlü illüstratör Ralph Steadman tarafından sarhoş bir melek olarak çizilmiş. Şarabı Montes’in sahibi ve baş şarap yapımcısı Aurelio Montes ile birlikte tattım
Dr.Gürcan Vural
Koyu yakut renkli, parlak görünümlü, burunda böğürtlen, tütün, baharat, yabanmersini, çikolata ve siyah erik aromaları, damakta dengeli, güçlü gövdeli, kompleks, güçlü tanenlerine karşın ipeksi bir yumuşaklığa ulaşmış, bitişi oldukça uzun mükemmel bir syrah.
97.011/20/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy