Mouchão Colheitas Antigas 2000

bolge: Alentejano ulke: Portekiz marka: Herdade do Mouchão yıl: 2000 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Alicante Bouschet (70%), Trincadeira (30%)

Mouchão Colheitas Antigas 2000. Şarap Dostları Derneği, Portekiz Şarapları Tadımı; 14.04.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Portekiz'in Alentejano bölgesinde yetişen Alicante Bouschet (70%), Trincadeira (30%) üzümlerinde yapılmış.2 fıçıda 2 yıl şişede dinlendirilmiş.Alkol:%13.5

Ahmet Gök
Koyu bordo canlı ve Berrak bir görünümülü.ilk burun biraz kapalı,alışılmadık tonları var ilk anda sanki şarap problemli hissine kapılıyorsunuz.Sonra biraz havalanmayla kendine geliyor. Burunda demli çay, toprak, fıçı, ahşap koku ve böğürtlen dokunuşları. Damakta ortanın altında gövde yumuşak sayılabilecek tanenleri var. Alkol kendi hafif olarak hissettiriyor. Orta uzunlukta ki bitişinde çok hafif mineralsi dokunuşlar ve böğürtlen çağrışımları kalıyor. Fazla derinliği olmasa düzgün bir şarap.Denemesi zevkli.
82.25/12/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy