Niepoort Douro Redoma 2005

bolge: Douro ulke: Portekiz marka: Niepoort yıl: 2005 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Amarela, Tinto Cão
Niepoort Douro Redoma 2005Şarap Dostları Derneği, Portekiz Şarapları Tadımı; 14.04.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Portekiz'in Douro bölgesinde yetişen Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz, Tinta Amarela, Tinto Cão üzümlerinde yapılmış.18 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş.Toplam 25.000 şişe üretilmiş. Robert Parker 89 puan. Wine Spectator 91 puan Alkol:%13.38
Ahmet Gök
Olgun koyu vişne, canlı ve Berrak görünümlü. Burunda nane,toprak, frenk üzümü, vişne ve hafif fıçı dokunuşları.Damak burunla genel olarak uyumlu, ortanın biraz üzerinde gövdeye sahip.Yumuşuşak içimli, dengeli ve zarif bir şarap. Orta uzunlukta ki finalinde hafif karabiber tonları ve hafif bir acımsılık kalıyor.
84.65/11/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy