Pasquale Pelissero Barbaresco Bricco San Giuliano 2009

bolge: Piemonte ulke: İtalya marka: Pasquale Pelissero yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Nebbiolo

Pasquale Pelissero Barbaresco Bricco San Giuliano 2009, DOCG sınıfında. Denizden 400 metre yüksekte bağlarda yetişen %100 Nebbiolo üzümünden yapılmış. 24 ay meşe fıçılarda dinnlendirilmiş. Alkol:%14.

Ahmet Gök
Kızıl kahve canlı ve parlak renk dönmeye başlamış. Burunda belirgin toprak tonlarını, fıçı, vişne, yer elması ve trüf mantarı kokularanı izliyor. Damak genel olarak burun yakın orta bir gövdeye, fazla güçlü olmayan zarif tanenlere sahip. Yüksek alkol ve asittesiyle çıtanın yüksekler kurulduğu bir sarap. Uzun sayılabilecek finalinde topraksı ve vişne çağrışımım tonlar kalıyor... Bugünlerde keyifle yudumlanacağı gibi yıllanma potansiyeli de var...
85.65/20/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy