Piedra Negra Malbec 2008

bolge: Mendoza ulke: Arjantin marka: Francois Lurton yıl: 2008 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Malbec

Piedra Negra Malbec 2008. Mendoza, Uco Valley'de yetişen %100 Malbec üzümlerinden yapılmış Kullanılan üzümlerin %50 Arjantin Malbec, %50 Fransız Malbec ‘Cot’...15 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş (%50 yeni, %50 birinci şarap fıçı). Şarap Dostları Malbec Tadımında açıldı... Wine Spectator 86 puan , Stephen Tanzer 88,Wine Enthusiast 88 puan... Alkol%14.5 KN:84.5

Ahmet Gök
Olgun canlı ve parlak kiraz görünümlü, renk hafif hafif açılmaya başlamış... Burunda toprak, fıçı, meyan kökü, kuş üzümü, okaliptus çağrışımları... Damak buruna yakın ortanın altında ince sayılabilecek bir gövdesi var. Yumuşak tanenleri ve biraz geride olan asiti alkolü öne çıkarıyor... Damakta özellikle vanilya tatları önde. Kısa sayılacak finalinde alkolün yakıcılığı ve vanilya tatları kalıyor.
84.54/15/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy