Prieler Goldberg Blaufränkisch 2007

bolge: Burgenland ulke: Avusturya marka: Weingut Familie Prieler yıl: 2007 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Blaufränkisch

Prieler Goldberg Blaufränkisch 2007.Şarap Dostları Derneği, Avusturya Başkonsolosu Mr Paul Jenewein himayesinde, 26 Kasım 2011 tarihinde Avusturya Şarapları Tadımı’nda açıldı. Alplerin eteklerindeki Leitha Dağları'nda özel yamaçlardaki Blaufränkisch üzümlerinden. Çelik tankta fermantasyonun tamamalayan şarap 26 ay küçük meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Jancis Robinson 16 puan. Alkol:%13

Ahmet Gök
Canlı koyu bordo, insanın içini açan berrak görünümü var. İlk burunda meşe, toprak çağrışımları, daha sonra yerini meyvemsi tonlara bırakıyor. Böğürtlen, çilek, kiraz kokuları beliriyor. Kadehte de adeta dans eden şarap damakta son derece zarif. Yumuşak ve ince tanen yapısı, hafif vanilya ve dolgun meyvemsi dokunuşları insanı mutlu ediyor. Asit alkol dengesinin iyi sağlandığı şarapta orta bir gövde uzun sayılabilecek meyvemsi bir final var.
88.712/5/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy