Purple Angel 2010

bolge: Apalta Valley ulke: Şili marka: Montes yıl: 2010 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Carmenere, Petit Verdot
Purple Angel 2010.Yarısı And dağlarına sırtını dayamış dik tepelerde, Apalta vadisinde, diğer yarısı serin okyanus iklimine sahip Marchigue’de yetiştirilen üzümlerden. %92 Carmenere ve %8 Petit Verdot.  Alkol %14.7. Wine Spectator 92 puanlı şarabın etiketinde mor renklerle şaraphanenin alamet-i farikası olan bir melek çizilmiş. Yeni Fransız meşe fıçılarda 18 ay dinlendirilen şarabı Montes’in sahibi ve baş şarap yapımcısı Aurelio Montes ile birlikte tattım.
Dr.Gürcan Vural
Koyu mor-kırmızı renkli, parlak görünümlü, burunda kırmızı orman meyveleri, puro, kuşüzümü, baharat, siyah çikolata, karadut ve siyah erik ve geriden hafif füme tonlarla giden, damakta olgun, dengeli, nispeten güçlü gövdeli, kompleks, yumuşak tanenlerinin ağzı doldurduğu, beklenmedik ölçüde uzun bitişli ekzotik bir şarap.
94.011/20/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy