Quinta do Vale Meao 2006

bolge: Douro ulke: Portekiz marka: Quinta do Vale Meao yıl: 2006 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Touriga Nacional (60%), Tinta Roriz (10%), Touriga Francesa (20%) ve Tinta Barroca (10%)
Quinta do Vale Meao 2006. Şarap Dostları Derneği, Portekiz Şarapları Tadımı; 14.04.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Portekiz'in Douro bölgesinde, çoğunlukla şist, granit ve alüvyon ağırlık bağlarda yetişen Touriga Nacional (60%), Tinta Roriz (10%), Touriga Francesa (20%) ve Tinta Barroca (10%) üzümlerinde yapılmış.80% yeni, 20% , ikinci sene Fransız Allier meşe 225 lt. fıçılarda dinlendirilmiş.Robert Parker 89 puan Wine Spectator 95 puan Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Koyu vişne canlı ve parlak görünümlü. İlk burunda biraz kapalı sonrasında açılan şarap, akide şekeri, nane, çilek ve mineralsi tuşlar ile zenginleşiyor. Damakta rahat içimli,orta sertlikte tanenleri damağı yormuyor. Ortanın biraz altında bir gövdeye, yüksek alkol ve yüksek bir asittiye sahip, denge biraz yükseklerde kurulmuş.Kadifemsi yumuşaklıktaki tanenleri uzun sayıbilecek finalinde insanı mutlu ediyor.Hafif alkol ve nane şekiri izleri uzun süre size terk etmiyor.
92.85/11/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy