Screaming Eagle 2001

bolge: Napa Vadisi ulke: Amerika Birleşik Devletleri marka: Screaming Eagle yıl: 2001 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Cabernet Sauvignon

Screaming Eagle 2001.25 Şubat 2012 The Marmara Taksim,Tadım Dostları,senenin zirvesi tadımında açıldı. Napa Valley'de yetişen % 100 Cabernet Sauvignon üzümlerinden. Robert Parker 98 puan, Wine Spectator 92 puan, Jancis Robinson 17.5 puan. Alkol % 14.5

Admin
Koyu yakut, hafif pastelsi bir görünümlü, renk hafif açılmaya başlamış. İlk burunda meyvemsi ve baharatsı tonlar çok belirgin, hafif fıçı mürdüm eriği,böğürtlen, tarçın, ıslak toprak, nane ve meyan kökü çağrışımları. Damak buruna uyumlu orta ve ırtanın altın sayılabilecek bir gövdesi var. Damakta son derece yumuşak içimli vanilya, tarçın, böğürtlen tatları kadifimsi yumuşaklıkta tanenleri, yüksel alkol ve asittiyle güzel bir denge kurmuş. Son derece zarif ve dengeli bir şarap, kör tadımda Cabernet Sauvignon demek zor. Ağızda akıp gidiyor. Uzun sayılabilecek finalinde biraz alkol biraz karamelize tatlar kalıyor.
94.82/26/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy