Tokaji Kereskedöhaz Aszu 5 Puttonyos 2002

bolge: Tokaji ulke: Macaristan marka: Kereskedöhaz yıl: 2002 tur: Tatlı Şaraplar üzüm: Furmint
Tokaji Kereskedöhaz Aszu 5 Puttonyos 2002.Şarap Dostları Derneği, Kralların Şarabı Tokaji Tadımı,Macaristan büyük üreticilerinden Kereskedöhaz'a temsilcisi Bela Varga katımıyla 17.12.2011 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Alkol:%12
Ahmet Gök
Kehribar sarısı, berrak ve canlı bir görünümlü.İlk burun biraz kapalı sonrasında açılan burun zaman içinde zenginleşiyor.Bal,bergamut, şeftali, kuru kayısı, kuru kırmızı eriği ve bahar çiçekleri. Damakta burunda alınan bukelere karamel, limon, mandalinada ekleniyor. Ortanın üzerinde biraz gövde, alkol ve asit dengesiyle harika bir tatlılıkta, uzun sayılabilecek finalinde tarçın ve bal karşımı keyifli bir finali var.
88.812/31/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

..................................................................................... az kaldı sonuna geldik........................................................................................................................................bizi artık................. www.keyifnotlari.net.......................................................................takip edebilirsiniz...................................................................................................................................................keyifnotlari.net................................. Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy