Urla Nero d'Avola Urla Karası 2009

bolge: İzmir ulke: Türkiye marka: Urla Şarapçılık yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Nero d'avola, Urla Karası

Urla Nero d'Avola Urla Karası 2009. Master of Wine İstanbul 2010 88 puan, Gusto 6.5 puan. Alkol:%13.5

 

Ahmet Gök
Renk hafif açılmaya başlamış opak bordo görünümlü... Burunda fıçı ve topraksı dokunuşlar biraz öne çıkmış. Karanfil,karabiber... Damak burunla uyumlu vanilya ve baharatsı dokunuşları belirgin, ortanının az üzerinde gövdesiyle biraz baygın gibi... Bitişi orta ve baharatsı...
86.55/17/2014
Ahmet Gök
Koyu Bordo ve canlı görünümlü. Burun kırmızı meyveler ve baharatsı tonlar ve meyan kökü. Damakta vanilya, meyan kökü,tütün, kırmızı kuru meyveler. Gövdeli sayılabilecek bir şarap, asit ve alkol yüksek. Denge yüksekte tutulmaya çalışılmış. Orta uzunlukta bir bitişi var. Tanenlerin fazla güçlü olması damağı kurutuyor. Bir kaç yıllanırsa çok daha iyi olur.Şarapta yeniliklere açık olanlara önerilir.
86.62/27/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

..................................................................................... az kaldı sonuna geldik........................................................................................................................................bizi artık................. www.keyifnotlari.net.......................................................................takip edebilirsiniz...................................................................................................................................................keyifnotlari.net................................. Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy