Vinolus Chardonnay 2010

bolge: Kayseri ulke: Türkiye marka: Vinoluş Şarapları yıl: 2010 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay
Vinolus Chardonnay 2010.Organik sertifikalı üretim yapan, Kayseri Molu Çiftliğinde, Vinolus bağlarında yetişen % 100 Chardonnay üzümlerinden "Sur Lie" tekniğiyle 10 Fransız meşe fıçılarda doğrudan fermante edilmiş tek bağ şarabı. Toplam 1800 şişe üretilmiş. Chardonnay du Monde 2011 Gümüş Madalya. Alkol% 13.5
Ahmet Gök
Beyaz altın, berrak görünümlü. Burunda yeşil elma, greyfurt ve çiçeksi çağrışımlar.... Damakta burunla uyumlu, hafif meşe, vanilya, nektarin .... Orta gövdeli, terayağımsı kayganlıkta damakta eriyor. Orta uzunlukta bir bitişinde hafif nektarin tatları kalıyor. Bir önce ki rekoltesinin biraz gerisinde olsa da yine güzel ve dengeli bir şarap, Biraz erken olgunlaşmış hissi bırakıyor. Bugünlere keyifle yudumlanmalı..
88.39/17/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy